Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

ΗΤΑΝ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΡΧΗ, ΠΗΡΑΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΟΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ, ΠΗΡΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΓΑΝΟΧΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2006 ΜΕ ΣΚΟΡ 0-2 - ΣΤΗΝ 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Και σε αυτό τον αγώνα ο Εθνικός Ν. Κεραμιδιού έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και πέτυχε μεγάλη νίκη, μέσα στην έδρα της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ 2006 ΜΕ ΣΚΟΡ 0-2
Ο Εθνικός  ήταν καλύτερος, έπαιξε και δυνατά και καλά, ήταν ο κυρίαρχος του παιγνιδιού και δίκαιος νικητής, χωρίς μάλιστα να κινδυνεύσει η εστία του.
Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε και πάλι πολύ καλά, έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες, πέτυχε το πρώτο γκόλ (0-1) στο 17 λεπτό με πλασέ  του Σταματέλου ύστερα απο ασίστ του Χατζηκωσταντίνου.
Στο 40 λεπτό του αγώνας σούτ δυνατο του Μαυρόπολου βρήκε τη ρίζα της κάθετης δοκού του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Οι γηπεδούχοι δέν είχαν ευκαρίες και δέν ανησύχησε ο τερμαροφύλακας του Εθνικού σε καμμία φάση.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός μπήκε και πάλι δυνατά στον αγώνα, κυκλοφόρησε την μπάλα, έπαιξε έξυπνα, είχε  δυο πολυ καλές ευκαιρίες με τον Γκανάβα και τον Σταθακόπουλο,δέν άφησε την τοπική ομάδα να τον απειλήσει με τα γεμίσματα.
Συνέχισε και πέτυχε και 2ο γκόλ στο 60 λεπτό με  ωραίο πλασέ του Μαυρόπουλου με΄τα απο μπάσιμο που έκανε ο παίκτης του Εθνικου εκμεταλλευόμενος άψογη κάθετη μπαλλιά ασίστ του Στάθη Μαχαιρίδη.
Συνθέσεις:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ,ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ,ΤΑΚΟΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ (70 ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ), ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (85 ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ) ,ΓΚΑΝΑΒΑΣ,ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ,   ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ,