Τρίτη, 27 Μαρτίου 2012

ΣΧΟΛΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ, ΕΒΓΑΛΕ Η ΚΛΗΡΩΤΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΤΗΣ ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ 16 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ

 
Τρίτη 27 Μαρτίου 2012
Ντέρμπυ με τοπικό χρώμα έβγαλε η κληρωτίδα για το πρωτάθλημα υποδομών της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ στη φάση των 16.
Εγινε σήμερα η κλήρωση στα γραφεία της ΕΠΣΜ στη Θεσ/νίκη και η κληρωτίδα για τους 16. έβγαλε το ζυγάρι ΜΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΣΧΟΛΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ, με τυπικό ...γηπεδούχο την ομάδα της ΜΑΕΠ.
Ετσι απο το τοπικό ντέρμπυ θα περάσει μία ομάδα για την επόμενη φάση των 8 καλύτερων ομάδων στο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ, που συμμετέχουν οι δύο ομάδες της ΠΙΕΡΊΑΣ, οι οποίες μέχρι τώρα είχαν πολύ καλή πορεία ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ στις πρώτες θέσεις των ομίλων τους.
Και οι δύο ομάδες είναι πολύ καλές και θα μπορούσαν να περάσουν και οι δύο στους 8 άν δέν τύγχανε να βρεθούν αντιμέτωπες στο εμφύλιο ντέρμπυ.
Το παιγνίδι θα γίνει το Σάββατο στην Κατερίνη σε γήπεδο που θα επιλεγεί αυτές τις ημέρες και θα ανακοινωθεί.
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ....
Πραγματοποιήθηκε χτες στα γραφεία της ΕΠΣ Μακεδονίας (Τσιμισκή 31  2ος όροφος) η κλήρωση αγώνων της τελικής φάσης των «16» στις κατηγορίες Νέων, Παίδων και Προπαίδων 9 Χ 9, παρουσία των εκπροσώπων των σωματείων.

Αναλυτικά από την κληρωτίδα αναδείχτηκαν τα παρακάτω ζευγάρια:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ:
Εθνικός Πυλαίας - Ολυμπιακός Κυμίνων

ΑΕ Ρετζικίου - Παύλος Μελάς (2)

Αγροτικός Αστέρας - Ηρακλής 1997

Αρης 1997 (1) - ΠΑΟΚ 1998

Ντίνος Κούης 1997 - ΜΑΣ Αγχιάλου

ΜΑΕ Ποντίων Κατερίνης - Σχολή Ποδ/ρου «Ολυμπιακός» Κατερίνης

Εσπερος Σταυρούπολης - Αχιλλέας Τριανδρίας

Απόλλων Καλαμαριάς (2) - ΑΕ Φιλύρου


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ:

Κανονιέρηδες - Αχιλλέας Τριανδρίας

Ακρίτες Συκεών - ΠΑΟΚ 1997

Ποσειδώνας Καλαμαριάς - ΜΑΕ Ποντίων Κατερίνης

Αρης - Ακαδημία Γιαννιτσών

Λέοντες - Μπέμπηδες 2000

Αγροτικός Αστέρας - ΑΕ Φαλήρου

Θρίαμβος Ταγαράδων - Ηρακλής

ΠΑΕ Απόλλων 1926 - Βατανιακός

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ 9 Χ 9:
Κυψέλη Νεάπολης - Διόνυσος Μαλακοπής

ΑΕ Ρετζικίου (1) - Αετός Βασιλικών

Μέντεκας Καλαμαριάς - Πρωτέας Ευόσμου (3)

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - ΑΟ Αμπελοκήπων

Εθνικός Πυλαίας - Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Δόξα Ελπίδας - Πρωτέας Ευόσμου (1)

Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονικης - Σμυρναϊκός Βαθύλακου

Αίας Ευόσμου - Μαχητές Πεύκων

*Σ όλους τους παραπάνω αγώνες οι ποδοσφαιριστές θα αγωνίζονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ με δελτία αθλητικής ιδιότητας ΕΠΟ και με τα προσωρινά δελτία που εκδόθηκαν από την ΕΠΣΜ και με την προϋπόθεση ότι θα αναγράφεται το όνομα του σωματείου όπου ανήκει και φυσικά αγωνίζεται.

Δεν επιτρέπεται ν αγωνιστεί κανένας ποδοσφαιριστής με οποιοδήποτε άλλο δικαιολογητικό.

Σε αντίθετη περίπτωση αν πραγματοποιηθεί ο αγώνας με τη συμμετοχή ποδοσφαιριστή που δεν έχει δικαίωμα ν αγωνιστεί, τότε ο αγώνας είναι άκυρος και θα κατακυρωθεί με σκορ 3-0 υπέρ του σωματείου που είναι τυπικά και ουσιαστικά εντάξει και σύμφωνα με όσα προβλέπονται στην προκήρυξη των Παιδικών Πρωταθλημάτων.

** Δεν επιτρέπεται να αγωνιστούν στην κατηγορία Νέων οι ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν το έτος 1994.

*** Δεν επιτρέπεται να αγωνιστούν ποδοσφαιριστές που δηλώθηκαν στα πρωταθλήματα Κ 17 και Νέων της Super League και Football League.

**** Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στην κανονική διάρκεια του αγώνα στην κατηγορία Νέων θα ακολουθήσει ημίωρος παράταση και σε περίπτωση νέας ισοπαλίας στη συνέχεια οι ομάδες θα χτυπήσουν από τρία πέναλτι μέχρι να προκύψει νικητής.

***** Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στην κανονική διάρκεια του αγώνα στην κατηγορία Παίδων και Προπαίδων 9 Χ 9 οι ομάδες θα χτυπήσουν απ ευθείας από τρία πέναλτι μέχρι να προκύψει νικητής.

****** Σ όλους τους αγώνες στις κατηγορίες Νέων και Παίδων θα ορίζεται τριάδα διαιτητών και στην κατηγορία Προπαίδων 9 Χ 9 ένας διαιτητής. 
ΠΗΓΗ:http://www.epsm.gr/news/article.asp?code=5132

ΣΧΟΛΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Δεν υπάρχουν σχόλια:


powered by Agones.gr - Stoixima