Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ 2-0 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - BINTEO

Σιγά σιγά ανεβαίνει στον βαθμολογικό πίνακα ο Εθνικός Ν.Κεραμιδίου, που υπέταξε σήμερα την σκληροτράχηλη ομάδα της Αναγέννησης Σβορώνου με σκόρ 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Εθνικού, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων,  το.... ημίχρονο όμως κύλισε χωρίς πολλές φάσεις, με μοναδική κλασσική ευκαιρία το τέτατέτ του Τζιάτζιου απέναντι στον τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδος, όπου σε δυνατό γωνιακό σούτ απέκρουσε πολύ δύσκολα  και δέν πέτυχε γκόλ η τοπική ομάδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Εθνικού, ήταν και πάλι καλύτερη, πλαγιοκόπησε, έπαιξε πολύ γρήγορα τις κάθετες μπαλιές, έχασε τρείς καλές ευκαιρίες, με την πιό κλασσική όταν σε μακρινό σούτ στο γάμα της εστίας, ο τερματοφύλακας της φιλοξενούμενης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 60 λεπτό η τοπική ομάδα προηγήθηκε με σκόρερ τον Θάνο Τζιάτζιο, σε μία φάση που ξεκίνησε, απο πολύ καλή παράλληλη σέντρα του Τσιώμη, απέκρουσε προσωρινά ο τερματοφύλακας, η μπάλλα έφτασε πλάγια στον Οικονόμου σούταρε δυνατά στην εστία, ξανααπέκρουσε ο τερματοφύλακας, η μπάλλα πήγε στον Τζιάτζιο που με δυνατό κοντινό σούτ άνοιξε το σκόρ 1-0.

Μετά το γκόλ η φιλοξενούμενη ομάδα, προσπα΄θησε να ισοφαρίσει, αλλά οι προσπάθειές της γινόταν με μακρινά γεμίσματα στην περιοχή της τοπικής ομάδας, που απέκρουσαν θετικά οι αμυντικοί  και ο τερματοφύλακας Μελικιάν που ήταν παρόν εκεί που χρειάστηκε με πολύ θετικές επεμβάσεις.

Στο 90, όταν ο Μαυρόπουλος έκλεισε μέσα απο δεξιά, έκανε ωραία μεταβίβαση στον Καλαϊτζή,  που απο πλάγια αριστερά με δυνατό διαγώνιο συρτό σούτ στη γωνία του τερματοφύλακα πέτυχε το 2-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΤΟΣΚΑΣ , ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΣΑΜΑΡΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (60 ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ , ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΤΣΙΩΜΗΣ (70 ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ),