Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

ΑΞΙΖΕ ΤΗ ΝΙΚΗ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΙΝΔΡΟ - ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ 1-1 ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Χωρίς άγχος  οι πιτσιρικάδες του Εθνικού Ν Κεραμιδίου έδειξαν ότι αξίζουν της εμπιστοσύνης της διοίκησης και του προπονητή τους, πέτυχαν άλλη μία νίκη, αυτή τη φορά εναντίον του Ερμή Εξοχής, μίας ομάδος που τα τελευταία παιγνίδια, δίνει και αυτή ευκαιρίες σε νέα παιδιά.Ετσι οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο είδαν νεαρά παιδιά να αγωνίζονται και στις δύο ομάδες,  να χαίρεσαι να τους βλέπεις.

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:Καλύτερη η  ομάδα του Εθνικού,ξεκίνησε επιθετικά και πέτυχε το πρώτο γκόλ πολύ νωρίς στο 5 λεπτό με κεφαλία του Σταύρου Τσαουσίδη μετά απο σέντρα του Μιχα΄λη Γκανάβα.Η φιλοξενούμενη ομάδα σε μία αντπείθεση εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας που έδωσαν τη μπάλλα σε αν΄τιπαλο επιθετικό και πέτυχ ετην ισοφάριση !-1.
Δέν έφτανε αυτό και άλλο λάθος της άμυνας του Εθνικού, ακριβώς πανομοιότυπο έδωσε τη δυνατόητα στον Ερμή να προηγηθεί μς 1-2.¨Ομας οι παίκτες του Εθνικού συνέχιζαν το καλό τους παιγνίδι και ισοφάρισαν νωρίς με Σταύρο Τσαουσίδη  μετά απο σέντρα του Μυστακίδη.Να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο στο 35 Τραυματίστηκε ο Γκανάβας και αντικαταστάθηκε απο τον επίσης 14χρον Ξάφη που έκανε ντεμπούτο.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Στό δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Εθνικού ήταν καλύτερη πέτυχε το 3-2 με τον 14χρονο Μιχαηλίδη και το 4-2 με σκόρερ τον Μάριο Χατζηκωσταντίνου.Το σκόρ έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το 4-3 μετά απο αδράνεια του τερματοφύλακα της γηπεδούχου ομάδας.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ):ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,  ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΤΑΚΟΣ, ΚΑΚΑΛΟΣ, ΣΚΟΥΡΤΗ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (80 ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ), ΓΚΑΝΑΒΑΣ (35 ΞΑΦΗΣ), ΜΙΧ

Β΄ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Αποτελέσματα 27ης-Βαθμολογία-Επόμενη 28η αγωνιστική