Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

ΝΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ, ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-0 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Σάββατο 09 Μαρτίου 2013
Μεγάλη και σημαντική η νίκη του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου με σκόρ 1-0 επι του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ.Νίκη που ίσως να αποτελέσει την σωτηρία της ομάδος του Εθνικού και να αποβάλλει το άγχος απο τα νέα παιδιά της ομάδας.
ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:Καλύτερη η τοπική ομάδα, με καλή κυκλοφορία της μπάλλας και σωστή ανάπτυξη του παιγνιδιού.Δημιούργησε καλές φάσεις και δύο πολύ καλές ευκαιρίες.Καλή η αντίπαλη ομάδα του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ και οι πολλοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο απόλαυσαν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, με τους πιτσιρικάδες του Εθνικού να παίζουν σωστά αλλά να μήν καταφέρουν να προηγηθούν στο σκόρ.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:Τρείς αλλαγές μαζεμένες απο τον τεχνικό της τοπικής ομάδος, αφού έπρεπε να γίνουν αλλαγές τριών παικτών που είχαν πρόβλημα να συνεχίσουν στο δεύτερο ημίχρονο.Μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο όμως και δύο ποδοσφαιριστές που ήταν στο στάδιο αποθεαραπείας με πρόβλημα τραυματισμού και στην πρώτη φάση (στο 48 λεπτό) ο Μαυρόπουλος τραυματίστηκε και βγήκε εκτός παιγνιδιού.Ετσι  η ομάδα του Εθνικού ήταν αναγκασμένη να παίξει με δέκα παίκτες.Τίποτε όμως δέν πτόησε τους μικρούς, που έτρωγαν σίδερα, ήθελαν πολύ το παιγνίδι και κατάφεραν να πετύχουν το γκόλ (1-0) με τον αειθαλή Σταύρο Τσαουσίδη στο 50 λεπτό.
Παίζοντας με 10 παίκτες, αμύνθηκαν σωστά και σε δύο αντεπιθέσεις μπορούσαν να πετύχουν ισάριθμα τέρματα σε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Σκούρτη και τον Χατζηκωσταντίνου.
Στο 80 λεπτό ο τραυματίας Μαυρόπουλος, ζητά απο τον προπονητή του να ξαναμπεί για να μήν παίζει η ομάδα του με 10 παίκτες, πέρασε στην επίθεση και κουτσαίνοντας έπαιξε και βοήθησε την ομάδα του να φτιάξει και άλλη ευκαιρία, πίεσε μπροστά.Τελικά το παιγνίδι έληξε υπέρ της γηπεδούχου που ανέβηκε στο βαθμολογικό πίνακα έχοντας πιά 30 βαθμούς και η σωτηρία είναι τόσο κοντά που θα αποβάλλει το άγχος των παιδιών.
ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ):ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΤΑΚΟΣ, ΚΑΚΑΛΟΣ, ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ (46 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (46 ΣΚΟΥΡΤΙ) , ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ,ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ (46 ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ)
Β΄ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Αποτελέσματα 25ης-Βαθμολογία-Επόμενη 26η Αγωνιστική