Σάββατο 7 Απριλίου 2012

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 2-0 - Η ΑΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ -ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Σάββατο 07 Απριλίου 2012
Φυσιολογική φαντάζει η ήττα με σκορ 2-0, που υπέστη  ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου στον Σβορώνο απο την Αναγέννηση που έπαιξε δυνατά και και έδειξε ότι ήθελε το παιγνίδι, το οποίο πήρε με δύο γκόλ, ένα με πέναλτυ και ένα απο λάθος του τερματοφύλακα του Εθνικού.Τα γκόλ μπήκαν στο πρώτο 25λεπτο του πρώτου ημιχρόνου,ο Εθνικός προσπάθησε, αλλά ήταν ασύνδετος και δέν κατάφεραν να παίξουν σωστο ποδόσφαιρο, αφού παρασύρθηκαν στο ανούσιο ποδόσφαιρο που έπαιζαν οι γηπεδούχοι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός ήταν καλύτερος, έπαιξε καλά κατά διαστήματα, αλλά δέν κατάφερ να πετύχει γκόλ, αφού οι γηπεδούχοι έχοντας υπέρ τους το 2-0, έδιωχναν τη μπάλλα μακριά, δυνατά, έπεφταν κάτω πολλές φορές, κάνοντας καθυστερήσεις και έτσι δέν ήταν δυνατό να γίνει καλό παιγνίδι και να μπορέσουν οι νεαροί του Εθνικού να παίξουν όπως μπορούν.Ετσι  η νεανική ομάδα του Εθνικού που στο μεγαλύτερο διάστημα του πρωταθλήματος έδειξε πολύ καλά στοιχεία τα τελευταία παιγνίδια δέν κατάφεραν να πάρουν τους βαθμούς που έπρεπε για να περάσουν στα μπαράζ ανόδου.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ):ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ, ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ Ν  (46 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ), ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ, ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ (46 ΤΑΚΟΣ) ΣΤΡΑΤΖΑΡΗΣ, , ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π, ΓΚΑΝΑΒΑΣ (70 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ), , ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ (ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ ΑΛ)