Πέμπτη 5 Απριλίου 2012

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ Κ ΑΓΙΑΝΝΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 1-0 -ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Αδικη η ήττα με σκόρ 1-0, υπέστη χθές ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου στον Κ Αγιάννη σε αναβληθέν παιγνίδι για το πρωτάθλημα της Β Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ.
Ο¨Εθνικός ήταν σε όλο το ....ΣΥΝΕΧΊΣΤΕ
παιγνίδι καλύτερος, αλλά στο ποδόσφιαορ δέν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.Ηταν ανώτερος κατά κοινή ομολογία.Στο πρώτο ημίχρονο είχε ένα δοκάρι και δύο κλασσικές ευκαιρίες και την μπάλλα σε κατοχή σε μεγάλα ποσοστά.
Στο δεύτερο ημίχρονο η μπάλλα τράνταξε και πάλι το δοκάρι του Κ Αγιάννη και δύο ευκαιρίες που η μπάλλα βγήκε μέσα απο την εστία της τοπικής ομάδος.
Και ότνα η μπάλλα δέν μπαίνει σε μία εστία, γίνεται γκόλ στην άλλη.Ετσι στη μία και μοναδική επίθεση απο στημένη φάση, ότι δέν κατάφεραν οι πάικτες της οτπικής ομάδος το έκαναν οι φιλοξενούμενοι και πέτυχαν αυτογκόλ με κεφαλιά.Ετσι μοιραίο ήταν να έλθει και η ήττα για την ομάδα του Εθνικού.Ετσι για το θέμα ποιά απο τις δύο ομάδες θα καταλάβει θέση για το μπαράζ ανόδου, θα εξαρτηθεί απο τα επόμενα τρία παιγνίδια.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ):ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (46 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ), ΕΛΕΥΘΕΡΟΑΔΗΣ, ΤΟΣΚΑΣ ( 75 ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ Α), ΣΤΡΑΤΖΑΡΗΣ, ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ Ν, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π, ΓΚΑΝΑΒΑΣ (75 ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝ), ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ